مراسم نامزدی عروسی

تبلیغات
تبلیغات

منوهای سایت

ابر برچسب ها

  خبرنامه

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

  مراسم نامزدی عروسی

  آیا درباره روش ها مراسم نامزدی اطلاع دارید؟ مثلا اینکه برگزاری مراسم نامزدی به عهده کیست یا آیین ها مراسم نامزدی چگونه باید باشد و یا خرید مراسم نامزدی چگونه و توسط چه کسی چهره بگیرد. ازدواج یکی از رخدادهای مهم و فراموش نشدنی در زندگی هر فرد است که آداب و رسوم اخص ای دارد که در بسیاری از جزییات حتی در یک منطقه شدنی است متفاوت باشد. مطابق با آداب و رسوم بسیاری کشورها، ازدواج دربرگیرنده مراسم مختلفی از جمله خواستگاری، نامزدی، استقرار سفره عقد و عروسی می باشد. برگزاری مراسم نامزدی نسبت به برگزاری عروسی کمی ساده تر است و به میزبانی خانواده عروس و معمولا به فاصله اندکی از خواستگاری اولیه صورت می گیرد. بیشتر خرج مراسم نامزدی چندان بالا نیست. در این مراسم خانواده های عروس و داماد در مورد وضعیت زناشویی و جزییات آن گفتگو می کنند. مهریه، درازا دوران نامزدی، چگونگی برگزاری مراسم عقد و عروسی و بسیاری سایر از جزییات در این مراسم به تبادل نظر گذاشته می شود.

  البته این امر به سلیقه خانواده های دو طرف نیز ارتباط دارد و ممکن است که از همان آیین ها رایج در عروسی ها برای جشن نامزدی هم کاربرد شود. بنابراین تعجبی ندارد که مثلا مراسم نامزدی در جایی همانند باغ عروسی برگزار شود و یا از میز شام، دسر و در ضمن شمع آرایی و اثیر بازی بهره‌گیری شود. چرا که بعضی عقیده دارند اهمیت این مراسم کمتر از شب عروسی نیست و بلکه پیشگفتار ای بر آن است.


  نویسنده : آرزو
  برچسب‌ها :
  تاريخ : يکشنبه 5 آذر 1396 ساعت: 19:18
  بازدید : 3

  صفحات وب

  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها